ספרד – המדריך המלא

ארץ הסיאסטות, המסיבות, החלק היותר החמים של אירופה.
ברוכים הבאים למדריך הכי רותח באירופה. המדריך המלא על ספרד.
פשוט מדינה יפייפה. ספרד מדינה מאוד מעניינת הכוללת היסטוריה מתרקת בכל עיר שתגיעו אליה, החל מארמון ברצלונה, ועד הארכיטקטורה של הקטדרלה במדריד. ספרד היא מדינה מאוד דינמית, תוכלו למצוא הרבה תרבויות שונות בשטח מאוד קטן יחסית, המדינה מחולקת ל-17 קהילות אוטונומיות ושתי ערים אוטונומיות.  
הספרדים פשוט אוהבים תיירים, לכל מקום שתגיעו אליו תרגישו את החמימות. מאוד מזכיר את החמימות הישראלית שכולנו אוהבים. 
אין דרך להתעלם מזה, כולם בספרד פשוט נהנים מהחיים, בדיוק בגלל זה כל כך טוב לטייל ולחיות כאן.

המדריך השלם לספרד יעזור לכם לתכן את הטיול הבא שלכם וייתן לכם רקע כללי על עולם העסקים בספרד ב-2019.

ספרד היא אחת המדינות התויירות ביותר בעולם, כמעט ואין ישראלי שלא ביקר במדריד או בברצלונה. ספרד אחת המדינות המתויירות ביותר בעולם, משום כך כלכלת ספרד היא מודרנית וקפיטליסטית באופיה, למרות אחוזי האבטלה הגבוהים מאז משבר 2008, ספרד מדורגת ככלכלה חזקה והחמישית בגדולה באירופה.

איפה מתחילים?

ברצלונה

ברצלונה היא העיר השניה בגודלה בספרד ואחת הערים המתויירות ביותר באירופה, בחודשי הקיץ העיר מלאה בתיירים יותר מכל עיר אחרת בכל רחבי ספרד. ברצלונה היא בירת אזור קטלוניה בצפון ספרד ובה מתגוררים כ-4.5 מיליון תושבים, האזור השישי המאוכלס ביותר באירופה. ברצלונה היא מרכז תרבותי וכלכלי מאוד בספרד ומייצגת את ההיסטוריה הקטלונית. ברצלונה היא העיר התעשייתית השנייה בגודלה בספרד, רוב כלכלת העיר מסתמכת בעיקר על תיירות התיירות והמלונאות בעיר.

העיר נמצאת ממוקמת ממש על גבול הים התיכון ומחולקת ל10 שכונות שונות: “סיאוטאט ויה”, “סאנט מארטי”, “סאנט אנדרו”, “נואו באריס”, “אורטה גינאדרו”, “גראסיה”, “לס קורטס”, “אישמפלה”, “מונז’ואיק”. יש כל כך הרבה לעשות בברצלונה.
 יש אומרים שזו היא מדינה בפני עצמה, חיי לילה, מאכלים קטלונים מקומיים, אמנות, ארכיטקטורה, ארמון גואל,מוזיאון פיקאסוגן הסיוטודלה, מסעדות מפוארות, גן החיות המדהים של ברצלונה, שיעורי בישול, ועוד מלא אטרציות שלא כדי לכם לפספס.

העיר ברצלונה
ברצלונה

ולנסיה

ולנסיה היא פשוט עיר שצריך לסמן עליה חובה במפה, העיר השלישית בגודלה בספרד.
כמה שיותר זמן ברחובות ככה תתאהבו בה יותר, העיר היא עיר תוססת ומתויירת במיוחד בחודשי הקיץ.
בעיר דוברים שתי שפות שונות, ספרדית, והשפה ולנסית. אל תדאגו, התושבים מדברים אנגלית שוטפת, כך שתוכלו להתנהל ולתקשר עם המקומיים בקלות רבה.
מומלץ להגיע בזמן הפסטיבל השנתי Patron Saint José פסטיבל שמלא בתערוכות שמחות, זיקוקים, והרבה מסיבות. 
אם לא שמעתם, לא ראיתם, או פשוט לא ידעתם. ממש ליד העיר ולנסיה קיים את פסטיבל העגבניות המפורסם La Tomatina festival, פסטיבל שלם של 5 ימים המוקדש לזריקת עגבניות ברחוב, הפסטיבל נמצא בעיירה קטנה הנקראת Buñol ומתקיים בחודש אוגוסט.
לאחר שנהנתם מהמאכלים המפורסמים בעיר מומלץ להמשיך למקומות קצת יותר תרבותיים ומתאימים לכל המשפחה, עיר המדע והאומנות של ולניסה מלא באטרקציות מכל הסוגים: ארכיטקטורה מדהימה, מוזיאון המדע, פלנטריום, והאקווריום הגדול ביותר בספרד, עיר המדע והאומנות של ולנסיה היא בין המקומות הכי מתויירים בספרד, מאוד מומלץ לסגור כרטיסים מראש. 
אחרי יום מרתק בעיר המדע והאומנות של ולנסיה, מאוד מומלץ להגיע בשעות הערב לEl Carmen אחד המקומות התוססים בולנסיה, ברים, מסעדות, ואווריה של שמחה תמידית.  

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *