נירוונה בוינה

השייט לאורך הדנובה מברטיסלבה לוינה, מפגין עוצמות של היסטוריה, טירות ועיירות. נחמד.
שתי חברות מתפעלות את המעבורת בין הנקודות, מומלץ להזמין מקום מראש. השייט ארך כשעתיים וחצי כשמלבד 15 דקות האחרונות אפשר לאורך כל הדרך לשבת בדק העליון. שווה להגיע מוקדם, כדי לתפוס מקום ליד החלון.
שקט, שלווה, רוגע.. תחושה של נירוואנה באויר, ולמרות זאת – וינה קיבלה את פני לא מוכנה.

מיד לאחר העגינה, ביציאה מהמעבורת נשברה ידית המזוודה. אין מיקריות, חייבת לתפוס הכל בקלות. המזוודה עברה איתי הרבה מדינות, יבשות וימים – כנראה שהגיע הזמן לשינוי. אם זה היה קורה לפני שנים, קרוב לוודאי שזה היה מתסכל אותי עד כדי מחרב לי את השהות, הפעם קיבלתי החלטה – תוך כדי מימוש התוכניות נמצא חדשה.
וינה מבלבלת קמעה בחלוקה לרובעים, כשרצינו להזמין לינה ניסינו להבין איפה הכי שווה ונוח יהיה לנו לנוע. וכשאני כותבת לנוע, הכוונה שלי ברגל… הרובע המרכזי הוא רובע מספר 1, ומצאנו ששווה לישון ב- 3, 4 או 7,  אך גם אם תמצאו עצמכם ברובעים סובבים אחרים, מערכת התחבורה הכה יעילה ונוחה בוינה היא מטורפת תקל את התנועה, בין אם רכבת שמזכירה אוטובוס ישן, המטרו, או האוטובוסים – הכל נעים ולפספס את הרכבת זה לא ביג דיל, כי אחרי 2 דקות מגיעה כבר אחרת. לכן לא הבנתי למה הם ממהרים שמה “יפספסו” אותה…  לכן, בהתאם לתוכנית שווה לרכוש כרטיס חופשי לתחבורה הציבורית (יש לפי מספר ימים..)
כן, בין שיחות הוואטצ אפ חוצות היבשות עשינו שיעורי בית, אך בהתחשב שלאיילין ולי היה יום וחצי בוינה, החלטנו שאותם ננצל בזמן איכות של הסתובבות בעיר ובמקומות שונים ופחות במוזיאונים, שווקים או אחרים – אלו נשאיר למפגש עתידי.
היינו עייפות מהיום הארוך בברטיסלבה, אז ביקשנו המלצה ממקומי לארוחת ערב קרוב למלון בו שהינו. ההמלצה הוכתרה בהצלחה. בירה ואוכל מקומי. יאמי-אין-מאי-טאמי. שוטטנו לנו ברחובות, מוזיקה חיה בקעה לא רחוק מהיכן שהיינו, מסתבר שפסטיבל מקומי מתקיים בעיר, ולרגע הרגיש לנו כאילו בסינכרון הפוך – מסיבות הרווקות הגיעו לוינה בעוד שבברטיסלבה מתקיימות כל מסיבות הרווקים.

נכתב ע”י ליאת לביא

www.liatlavi.com

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *